Minust

Kes ma olen

Toit on ühtaegu nii argine ja igapäevane teema, kuid teisalt kipume me ka kõiki tähtpäevi läbi kaetud laua ja erilise toidu tähistama. Seega saadab toit meid igal päeval, olgu sees siis üks rutiinsetest argipäevadest või väga eriline pidupäev.

Tore, kui toit ja toiduvalmistamine oleks jätkuvalt inspiratsiooni pakkuv ja innustav tegevus. Tihti kurdavad perenaised, et igapäevane kohustus lauda katta kipub tegemislusti lämmatama. Loodan, et minu blogi aitab üksluiseks kippuvat toidulauda mitmekesistada ning pakub ohtralt uusi ideid, kuidas ja mida valmistada.

Kõikide retseptide aluseks on puhas ja kvaliteetne algmaterjal. See ei pea alati tähendama kallist toorainet, sest ka kodumaine köögivili või lihtsam lihatükk võib anda võimalusi hea kodutoidu valmistamiseks. Peaasi on toitu tehes sinna sisse ka näpuotsaga (või veidi rohkem) armastust ja hoolivust poetada.  Samas on tore jälle tähtpäevadel midagi erilist ja elamust pakkuvat valmistada. Pliidil aurav supipott on koduse turvalisuse sümbol ja ei ole midagi mõnusamat, kui väsinult koju tulles tunda juba läbi välisukse imbuvat koduse toidu lõhna.  Läbi toidu ja ühiste perekondlike söömaaegade luuaksegi seda seletamatut tunnet, mis meid ikka ja jälle rasketel aegadel tugevamana aitab tunda.

Soovin kõigile mõnusat katsetamist, palju uusi lemmikuid ning aega, et vahel jälle mõni uus ja põnev retsept läbi proovida.

Kohtume köögis!

Tuuli

Kirjuta mulle