Oeh, ma ei hakka siinkohal kiidulaulu laulma pardifileele. Ütlen lühidalt: maitseb sõltuvusttekitavalt hõrgult.
Kuna olen sel hooajal mainitud lihatükki valmistanud pehmelt öeldes rohkem kui ühe, siis mõtlesin talletada tegevuskäigu (seda ka omakasupüüdlikel kaalutlustel, et saaksin järjekordse pardifilee valmistamise etappide kirjeldamise asemel anda viite oma blogile).
Nii, esmalt võta pardifilee (mina ostan teda sügavkülmutatuna ja leida võib seda nt Solarisest, Stockast või ka Tüdrukute poest) ning joonista rasvase nahapoole sisse terava noaga peened ruudud. Ära liha sisse samas lõika, muidu jookseb mahl välja ja part jääb kuivaks.
Pane part NB! külmale pannile nahapool allapoole ja lase kolmveerandkuumusel rasval välja sulada.
Pildil on näha, kuidas kuivale pannile pandud fileest sulab rasva välja (võid rasva vahepeal ära kallata, kasuta seda näiteks ahjujuurikate tegemisel).
Kui nahaga pool on piisavalt pruunistatud ja krõbe, lisa veidi kuumust ja keera filee teistpidi ning pruunista. Samamoodi pruunista ka filee küljed (see kinnikõrvetamine on oluline seepärast, et mahlad ilusti sees püsiksid ja küpsemise ajal välja ei voolaks).
Mina maitsestan veidi soola ja pipart küpsemise ajal veskist peale keerates.
Nahapind peaks jääma umbes selline nagu pildilt näha.
Kui filee on igast küljest pruunistatud, pane liha ahju 200 kraadi juurde umbes 10 minutiks (mulle meeldib selline korralik medium rare aste, siis piisab isegi 5 minutist).
Võta ahjust välja, keera fooliumi sisse ja lase vähemalt 10 minutit rahuneda.
Siis lõika terava noaga viilud ja serveeri meelepärase kastmega.
Punase veini kaste on klassika, meie oleme sel hooajal takerdunud taipärasesse varianti, mille retsepti leiad SIIT.
Vasta