See läätsesupp jäi silma lugedes Marsha Mehrani raamatut “Granaatõunasupp“.
Raamatu iga peatükk algab ühe Iraani köögi retseptiga. Läätsesupp jäi kohe silma esmalt seetõttu, et kooslus tundus paljulubav (toit, kuhu läheb palju sibulat, küüslauku ja vürtsköömneid ei saa ju külmaks jätta) ja teisalt seetõttu, et pea kõik vajaminevad ained olid kodus olemas.
Ainuke küsimus tekkis mustköömnete kohta, mida tuleb uhmris purustatuna supile peale puistata. Veidi uurimist ja leidsin vastuse Nami-namist. Vastus oli vägagi meelepärane, ka mustköömne seemned ehk black onion seeds olid kodus olemas.
Mõni aeg tagasi varutud peamiselt East Endi maitseainete valik (Piprapoest) India toitude tegemise vaimustuses on ennast igati ära tasunud 🙂
Supp ise on täiesti vegan kategooriast, lihtne valmistada ja eelaimdus osutus õigeks. Väga maitsev, mahedate vürtsidega hästi sooja olekuga supp. Kindlasti jääb meil püsimenüüsse! Retsept veidi muudetud, kuid põhikomponendid kõik paigas.
Supi jaoks läheb vaja:
5 dl kuivatatud punaseid läätsi (minul olid kiirkeedu punased)
6 suurt hakitud sibulat
7 purustatud küüslauguküünt
1 tl jahvatatud kurkumat
4 tl jahvatatud vürstköömneid (ei ole koguses viga, lähebki nii suur palju ja maitse on väga mõnus)
oliiviõli
ca 2 l kana- või juurviljapuljongit
soola
Uhmris jahvatud mustköömneid pealepuistamiseks (võib asendada jahvatatud musta pipraga)
Kui kasutad mitte kiirkeedu läätsi, siis keeda esmalt läätsi eraldi potis ca 10 minutit. Peale keetmist kalla vesi ära.
Prae potis õlis hakitud sibulad, küüslauk, kurkum ja vürtsköömned. Lisa potti läätsed, puljong.Maitsesta soola ja pipraga ning lase supil keema tõusta. Keeda vaiksel tulel ca 40 minutit tavaliste läätsede puhul (kiirkeedu puhul piisab poole lühemast ajast).
Tõsta pott tulelt, maitsesta lõplikult ning serveeri koos peeneks hõõrutud mustköömnetega.
Vasta