Pikalt haudunud seakülg sinepi-õuna marinaadis

Esileht / Määramata / Pikalt haudunud seakülg sinepi-õuna marinaadis

See on üks äraütlemata armas retsept, mis jõudis minuni sama inimese kaudu, kes mulle piprahärja retsepti avaldas.
 

Armas on see retsept just seepärast, et minu kätte on usaldatud kellegi kodune mõnus väike saladus, mille tulemuseks on imeliselt maitsev seapraad. Oleme päris mitu korda seda liha teinud ning iga kord mõnust mõmisenud. Seekord valmistasin seda seaküljest, kuid sama hästi sobib ka seakael või abaliha. Liha peaks olema läbikasvanud, ikka selline külluslik 🙂

Väidetavalt on minuga retsepti jaganud autor selle koosluse ise välja töötanud katsetades koduse õunamoosiga (mida õunarikastel aastatel kipub ikka natuke liiga palju riiulitel olema). Kodused ja tuttavad maitsed selles lihtsas toimivas koosluses moodustavad imeliselt mõnusa maitsekombinatsiooni.
Marinaadi tuleks liha panna eelmisel päeval.
Liha ise valmib järgmiste koostisainete toel:
1,5 kg liha
0,5 l purk mitte väga magusat õunamoosi (poes müüdav õunakaste peaks ka sobima)
ca pool tuubi Põltsamaa kanget sinepit
6-7 küünt küüslauku
soola ja värskelt jahvatatud musta pipart
Omalt poolt lisasin ka veidi jahvatatud pomerantsi jõulusema maitsenüansi andmiseks.
Sega marinaadi ained kokku. Aseta liha marinaadi sisse ning lase 1 ööpäev maitsestuda. Kui kasutad kamaraga tükki, lõika kamarasse ruudukujuline muster.

Võta liha enne küpsetamist paariks tunniks toatemperatuurile. Aseta liha ahjupotti, võid lisada veel veidi vett ning küpseta kas 180 kraadi juures ca 3-4 tundi kaanega kaetult või siis madalamam temperatuuril (nt 120) ja siis mõned tunnid kauem. Mina kasutasin Slow Cookerit ja küpsetasin 77 kraadi juures ca 10 tundi. Imeliselt pehmeks küpses. Kondid kukkusid välja tõstest liha küljest lihtsalt klobisedes potti tagasi 🙂 Viimases osas tõsta ahju kuumus 210-220 peale, eemalda lihalt üleliigne marinaad (see hakkab muidu kõrbema) ning pruunista ilma kaaneta liha pealt kaunilt pruuniks ca 10-15 minuti jooksul.
Lihast järelejäänud marinaadi võib läbi sõela ajada ning siis rammusa koorega segatult moodustub sellest väga maitsev kaste liha juurde.
Kõrvale sobib pakkuda loomulikult hooaja toitu ehk hapukapsast, mis meil oli seekord Põltsamaa Kuldsega hautatud.
Suured-suured tänud retsepti autorile-jagajale minu poolt!

Paleoretsepti puhul kasuta õunamoosi asemel keedetud õunapüreed, mis on meega magustatud. 


Vasta

Sinu e-maili aadressi ei avaldata.