Mandlipaneeringus kanafilee satay kastmega

Esileht / Määramata / Mandlipaneeringus kanafilee satay kastmega

Satay kaste on üks mõnus kaste. Maapähklist ja kookosest veidi terav satay on paljude rahvusköökide kindel komponent. Esimesena meenub Indoneesia, kus gado-gado ehk erinevate köögiviljade jm vaagnale sätitakse alati dipikastmeks just satay kaste. Samamoodi leiab väikeste variatsioonidega satay kastet Malaisia, Vietnami, Hiina, Tai ja ka Euroopa ja Aafrika köökidest. Nii et täiesti piiriülene tegija.
Vaatamata oma pruunikale ja veidi kahtlasele välimusele (selles tuleb süüdistada maapähklit), on tegemist mõnusa tummise kastmega, mis sobib üllatavalt paljude toitude juurde. Kõige klassikalisem on ehk kanaliha, aga mõeldes kasvõi gado-gado peale, siis sätitakse sinna ka meie oma armast kartulit, muna, kapsast, porgandit, tofut ja veel mitmeid komponente. Kõik komponendid tuleb enne suhupistmist satay kastme sisse dippida, seepärast peaks olema maitsekooslus aastasadade jooksul paika loksunud ning garantii, et maitsed sobivad. Pean tunnistama, et näiteks keedetud muna maapähklikastmes oli esmasel maitsmisel väga ootamatu, kuid üldse mitte halb kooslus. Sama kartuliga. Inimene õpib kuni elab 🙂
Mandlipaneeringus mahlane kanavarras on aga kui loodud satay kastmelt väge ja maitseküllust juurde saama.
.

Mandlipaneeringus kana on üks meie pere laste lemmikuid. Ei ole probleemi seda süüa hommik-lõuna-õhtu. Mina, emana, naudis samas seda, et tegemist on ühe lihtsa ja kiirelt valmiva toiduga. Eelnevalt olen satay kastet ise valmis seganud, aga Thai Choice sarja valmis satay kaste muudab selle roa valmistamise veel lihtsamaks ja kiiremaks.
500 g kanafileed, pikkupidi kaheks või kolmeks ja siis ristipidi kolmeks-neljaks tükiks tükeldatud
1 dl kookospiima
2 dl mandlijahu või jahvatatud mandleid
õli praadimiseks
soola ja pipart
värsket koriandrit
Satay kastet serveerimiseks

Tõsta tükeldatud kanafilee kookospiima sisse ja lase vähemal pool tundi (soovitavalt siiski kauem) kookospiima sees seista. Sega taldrikul mandlijahu paari näpuotsatäie soolaga. Tõsta kanafilee kookospiimast välja ning veerata kanafilee tükke mandlijahus. Võid kanatükid lükata puidust varda otsa, siis saad neid korraga kiiremini pannil ümber keerata. Kuumuta pannil õli ning prae kanafilee tükid igast küljest kuldseks ja krõbedaks. Serveeri koos satay kastmega ning paku juurde värsket hakitud koriandrit.
Juurde sobib hästi SEE vürtsikas kurgisalat.

Vasta

Sinu e-maili aadressi ei avaldata.