Pardifilee punase veini-granaatõuna kastmega

Esileht / Määramata / Pardifilee punase veini-granaatõuna kastmega

Pardifilee on üks mõnus mugavustoit ehk siis selline gurmeetoidu mõõtu mõnus tooraine, mille valmistamine on tegelikult imelihtne. Pardifilee puhul ongi sageli nii, et esmalt tuleb valmis teha üks mahlane ja maitsev pardifilee ning siis valida sinna juurde sobiv kaste või lisand. Pardiliha armastab väga magushapukaid maitseid ehk siis erinevad pardi juurde pakutavad kastmed võiksid olla just magushapust rubriigist – apelsin, granaatõun, jõhvikas, vaarikas, pohl, astelpaju, greip jne.
Mina valmistasin seekord pardifileele seltsiks punase veini ja granaatõunakastme, mis sobitus pardifileega suurepäraselt.

Pardi juurde pakutava kastme “südameks” sai Food Studio punase veini kaste, mis on  naturaalsetest koostisainetest pikalt kokku keedetud kaste, mida võib kasutada kas lihtsalt soojendades või siis veidi ise omalt poolt veel soovitud maitsevõimendust lisada. Mina kasutasin selleks granaatõunakontsentraati naršarabi, mis on magushapu alatooniga ja üsna tugeva maitsega kaste.Pardifilee granaatõuna-punase veini kastmes
4-le
2 pardifileed, toatemperatuuril
soola ja pipart
Punase veini-granaatõunakaste:
1 pakk ehk 230 ml Food Studio punase veini kastet
50 ml Naršarabi ehk granaatõunamahla kontsentraati (leiab turgudelt, suurematest poodidest või ka SIIT) *
2 sl võid
Värskelt jahvatatud musta pipart
soola (vajadusel)
Granaatõunaseemneid
Hakitud rohelist sibulat
Valmista pardifilee. Selleks joonista rasvase nahapoole sisse terava noaga peened ruudud. Ära liha sisse samas lõika, muidu jookseb mahl välja ja part jääb kuivaks. Pane part külmale pannile nahapool allapoole ja lase kolmveerandkuumusel rasval välja sulada. Kuivale pannile pandud fileest sulab rasva välja (võid rasva vahepeal ära kallata, kasuta seda näiteks ahjujuurikate tegemisel).
Kui nahaga pool on piisavalt pruunistatud ja krõbe, lisa veidi kuumust ja keera filee teistpidi ning pruunista. Samamoodi pruunista võimalusel ka filee küljed (see kinnikõrvetamine on oluline seepärast, et mahlad ilusti sees püsiksid ja küpsemise ajal välja ei voolaks). Maitsesta filee soola ja pipraga. Sõltuvalt filee suurusest pead nüüd otsustama, kas filee vajab veel ahjus järelküpsemist või piisab pannil pruunistamisest. Pardiliha võiks seest jääma roosa, mitte päris läbiküpsenud. Kui tegemist on suurema fileega (ca 400-450g), siis tõsta ta ahju eelkuumutatud ahju 200 kraadi juurde 5-10 minutiks. Kui tegu on väiksema fileega, võib piisata ainult pannil pruunistamisest. Küpsust võid hinnata liha vetruvuse järgi. Mida toorem liha, seda vetruvam ja mida küpsem, seda jäigemaks liha muutub.
Ahjust või pannilt võetud liha tõsta kaussi, kata kauss näiteks taldrikuga ja jäta veel umbes 10 minutiks rahunema. Eelnevates õpetustes fooliumi sisse keeramist soovitaksin pigem vältida,  kuna kuumast fooliumist eraldub alumiiniumiosakesi, mis paraku meie kehas ladestuvad. Ehk siis fooliumi sees küpsetamine on uuemate teadmiste valguses mitte just kõige tervisesõbralikum valik.
Lõika terava noaga fileest viilud ja serveeri meelepärase kastmega. Näiteks punase veini-granaatõunakastmega.
Kastme valmistamiseks soojenda kastrulis punase veini kaste. Lisa sinna sisse naršarab ja või. Lase võil sulada, et kaste muutuks ilusaks läikivaks. Maitsesta vajadusel soola ja värskelt jahvatatud musta pipraga. Serveeri koos pardifileega ja puista peale veel hakitud rohelist sibulat ja granaatõunaseemneid.

* Kui sul naršarabi ei õnnestu leida, võid võtta suhteliselt lihtsalt leitava granaatõunamahla ja keeta seda kokku nii, et algsest kogusest jääb alles umbes üks kolmandik ja mahl muutub siirupiseks.Postitus sündis koostöös Food Studioga. 

Vasta

Sinu e-maili aadressi ei avaldata.