Külluslik võileivatort lõhe ja munaga

Esileht / Määramata / Külluslik võileivatort lõhe ja munaga

Võileivatortidel on minu jaoks mingi armsalt nostalgiline väärtus. Liiga tihti neid viimasel ajal ei satu valmistama, samas kui torditegu ette võtta, siis vaimustub nii pere kui ka külalised. Garanteeritud! Sellisest pidulikust ja mahlasest võileivatordist saab üsna kindla peale on iga pidulaua ehe. Hästi sobib siia kombinatsiooni uus Felixi kreemine lõhetükkidega lõhemajonees, mis aitab pidulikku maitset võimendada.

24 viilu täistera röstsaia
Lõhekreem:
2 dl Felixi lõhemajoneesi
200 g kuumsuitsu lõhet
Peotäis hakitud tilli
100 g Felixi võileivakurki, hakituna
2 dl 35%-list koort, vahustatuna
Soola ja sidrunipipart
Munakreem:
3 keedetud muna
1,5 dl Felixi rammusat majoneesi
2 dl 35%-list koort, vahustatuna
Soola ja pipart
Kaunistamiseks värsket kurki ja redist, vutimune, graavilõhet vm meelepärast
Immutamiseks piima või puljongit

Valmista kreemid. Vahusta kokku 4 dl 35%-list koort ja jaga kaheks. Lõhekreemi jaoks sega omavahel tükeldatud lõhe, lõhemajonees, pool vahustatud koorest, hakitud till ja võileivakurk. Maitsesta soola ja pipraga. Munakreemi jaoks töötle muna kahvliseljaga peeneks. Sega juurde vahustatud koor ja majonees. Maitseta soola ja pipraga.
Tordi valmistamiseks lõika saiadelt ära ääred nii, et järele jääks täisnurksed ühesuurused saiaviilud. Immuta saiu kas piimas või külmas puljongis ja lao serveerimisalusele 8 viilu üksteise kõrvale. Määri peale pool lõhekreemist. Lao sinna peale järgmine kiht immutatud saia ja sellele määri teine pool lõhekreemist. Lao lõhekreemile kolmas saiakiht ning määri sellele munakreem. Määri munakreemi ka võileivatordi külgedele. Nüüd võid tordi mõneks tunniks kuni üleöö külma tõsta, et tort veidi taheneks ja maitsed seguneksid.
Enne serveerimist kaunista tort. Graavitud lõhest lõigatud õhukestest viiludest moodusta rullikeeratud lõheroosid. Kurki ja redist võid lõigata ka terava noaga õhukesed viilud või kasutada mandoliini viilutamiseks.

Retsept valmis koostöös Põltsamaa Felixiga.

Vasta

Sinu e-maili aadressi ei avaldata.